הכוח של נשות האמזונס– הכירו את שמן הפאטאוה

הכוח של נשות האמזונס– הכירו את שמן הפאטאוה

שמן פאטאוה הוא הכוכב החדש בעולם השמנים הצמחיים, זהו אחד הסודות השמורים של נשות האמזונס לשיער בריא, יפה, מבריק וחזק! 

מה זה פאטאוה?

פאטאוה הוא פרי הפטאואזירו, הוא מעין עץ דקל שיכול להגיע לגובה של עד 25 מטר! פרי זה נקרא גם שמן זית אמזוני", שכן צבע וריח השמן שלו, דומה מאוד לזה של שמן הזית והינו עשיר מאוד גם בחלבונים צמחיים, חומצות שומן ואומגה 9 (כ83% אומגה 9). השמן מופק מזרעי צמח ה guianensis Carapa בתהליך של כבישה קרה המשמרת את הויטמנים והחומצות החשובות של השמן. הפאטאוה הוא הסוד השמור ביותר של נשים משבטים ילידיים באמזונס והשימוש בו קשור לסגולות הריפוי שלו (הוא מקל על שיעול ובעיות נשימה, כמו אסטמה ואפילו שחפת) והוא מצויין לטיפול קוסמטי של הגוף, עור הפנים והשיער.

מהו שמן פאטאוה?

פאטאוה הוא נכס עשיר באומגות 3 ו-6 כמו גם אומגה 9 ופועל לסיוע צמיחת השיער, שיפור הסינתזה של חלבון STAT3 אשר גורם לשיער להישאר זמן רב יותר בשלב האנאגן (שלב הייצור של השערה), בשלב זה השיער גודל כל פעם בכ1 ס’’מ, מכיוון והשמן עוזר לשיער להישאר בשלב הצמיחה הוא למעשה תורם לצמיחה מוגברת ומהירה. השמן גם עוזר בהחלמה ומניעה של נזק לשיער, ופועל מבפנים החוצה.

לשמן הפאטאוה יתרונות רבים להזנה אינטנסיבית של הזקיקים, הוא מחזק את הקרקפת, ומותיר את השיער זוהר יותר, רך וקל לסירוק. שמן פאטאוה מיועד גם להחלמה של שיער שניזוק מאוד על ידי הליכים כימיים (פרוגרסיבי, מכני, שינוי צבע) ושומר על השיער מפני נזקי החום הנגרמים ע’’י שימוש בפן, מחליק וכדומה. 

בנוסף, שמן פאטאוה הוא קרם לחות טבעי החודר לזקיקי השיער והעור, מחייה את הזקיקים ומחזק את הקרקפת. בנוסף, שמן הפאטאוה ממריץ את זרימת הדם בקרקפת, מה שעוזר להזין את זקיקי השיער ולקדם את צמיחת השיער. לשמן יש גם תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-בקטריאליות, והוא שולט בייצור יתר של חלב בקרקפת, מה ששומר על השיער נקי יותר ועוזר בטיפול בעיות קרקפת כמו סבוריאה דרמטיטיס וקשקשים.

פאטאוה ידוע בכוחו נוגד החמצון ועשיר בויטמין A, הוא מביא יתרונות רבים לעור, מותיר אותו במראה צעיר ורך יותר, בנוסף, יש לו פעולה אנטי דלקתית ותורם להפחתת אקנה.

כיצד להשתמש בשמן פאטאוה:

על העור: ניתן להשתמש בשמן מדי יום, טהור או מעורבב עם קרמים לבחירתכם, על הפנים, הגוף (אזורים יבשיםבטן, מרפקים, כפות הרגליים וסביב הציפורניים לחיזוק הציפורניים והעור סביבם). חשוב להקפיד על שגרת טיפול יומית או שבועית כדי להגיע לתוצאות טובות.

על השיער: 

ניתן להשתמש בשמן פאטאוה כפעם עד פעמיים בשבוע על הקרקפתלעסות ולהשרות (ניתן גם לעטוף עם מגבת חמה כדי לעבוד אפילו טוב יותר) בין חצי שעה לשעתיים ואז לשטוף ולחפוף את השיער. ניתן למרוח של קצוות השיער כ3–4 טיפות באופן יומיומי כדי לרככך ולחזק את השיער. מומלץ גם לשלב כמה טיפות עם מסכת השיער שלך או עם השמפו לתוצאות אפקטיביות יותר ולעודד את גדילת השיער וחיזוק הסיבים. פעם ב15 יום מומלץ גם לעסות כמה טיפות בודדת על הקרקפת ולהשאיר כל הלילהלשטוף בבוקר שאחרי. 

נשות האמזון משדרות את הכוח שלהן דרך פאטואה: בתחומי האמזונס, במדינת אקרה הברזילאית, ישנה שמורת מיצוי מסוימת מאוד העובדות למיצוי השמן בצורה בת קיימא עם תנאי עבודה והכנסה טובים העוזרים לכלכלה המקומית לשגשג ולפרוח.

הפטאוה מעניקה כוח לא רק לשיער שלך, אלא גם לכל אלה שקוצרים אותו היום בצורה בת קיימא באמזונס. כיום, באמזונס, יש 387 משפחות הקוצרות את הפאטואה עבור באופן בר-קיימא, כלומר יותר מ-1,500 אנשים, ובכך משמרות למעלה מ-30,000 דונם של היער.

חזור לבלוג